Najlepsza oferta na kartę

Oferta na kartę, czyli prepaid, to jak wiadomo wolność i niezależność. Możliwość błyskawicznego podziękowania dotychczasowemu operatorowi za współpracę i darmowego przeniesienia swojego numeru do innego, lepszego usługodawcy. No właśnie, tylko który jest ten „lepszy”? Chciałbym jednocześnie podkreślić, że moje rekomendacje w tym temacie nie są w żaden sposób sponsorowane. Opierają się one tylko i aż na własnych i znajomych osób doświadczeniach z ofertami operatorów komórkowych.

Oferta na kartę Mobile VikingsDotychczas wydawało mi się, że najlepszą ofertę, którą można elastycznie dopasowywać wydatki jest Nju Mobile. Niestety szybko okazało się to reklamową fikcją. Marketingowcy z Orange sprytnie tak wymyślili ofertę Nju, aby generować wydatki użytkownika, czyli przychód sieci, bez względu na sposób korzystania z telefonu. Prosty przykład: w miesiącach kiedy chciałem z telefonu bardzo mało korzystać i jeśli już to tylko używać internetu, wydawałem… ok. 30 zł! Moje wnioski z korzystania z Nju są proste. Jest to oferta która praktycznie opłaca się dopiero wtedy kiedy używasz telefony maksymalnie – zarówno pod względem rozmów, esemesów, jak i netu.

Ale nawet przy takim użyciu Nju Mobile zostaje obecnie w tyle za ofertą Virgin Mobile. Po prostu Virgin jest tańszy i ma znacznie lepszą, bardziej przyjazną obsługę klienta. Obsługa Nju jest, w porównaniu, bardzo nieprzyjemna, ich podejście do klienta, który ma problem, jest po prostu na zasadzie „odczep się, nie masz racji” – delikatnie mówiąc.

Jeśli, tak jak ja, rozmawiasz dużo z osobami w Play oraz korzystasz sporo z transmisji danych i poszukujesz elastycznej oferty, którą naprawdę możesz ograniczyć wydatki w danym miesiącu, to taką ofertą okazał się w moim przypadku Mobile Vikings.

Mobile Vikings to wirtualny operator działający w oparciu o sieć Play (P4), więc wszelkie darmowe połączenia z Play i do Play są tu zapewnione, a co najważniejsze stawka podstawowa za połączenie do wszystkich pozostałych sieci to 19 gr za minutę. Poza zasięgiem Play, Mobile Vikings przełącza się „zapasowo” na sieć T-Mobile, ale nie ma możliwości darmowego dzwonienia do użytkowników T-Mobile.

Oferta działa jak zwykły prepaid z roczną ważnością konta i środków po każdym doładowaniu. Do tego środki niewykorzystane kumulują się – to wbrew pozorom bardzo ważna, korzystna dla nas rzecz, ponieważ w przypadku mniejszego wykorzystania usług dodatkowo płatnych, jak np. połączenia na telefony stacjonarne, oferta Vikings zachowuje się jak skarbonka, przechowując pieniądze z poprzednich doładowań na przyszłe dni i tygodnie, np. na dodatkowy pakiet gigabajtów.

Praktycznie w Mobile Vikings są trzy podstawowe doładowania:

Za 8 zł dostajesz na 31 dni darmowe połączenia do Play, Mobile Vikings wszystkich innych sieci/marek korzystających z Play, jak np. Virgin Mobile.

Za 19 zł na 31 dni otrzymujesz darmowe połączenia do Play, nielimitowane smsy, 100 minut do pozostałych wszystkich sieci oraz 2 GB transferu w pełnej prędkości LTE za free. Po 31 dniach jeśli nie wykorzystasz tych 19 zł na połączenia lub mmsy, to za te pieniądze płacisz za usługi – 19 gr za każde połączenie, 9 gr za sms itd. – po prostu po miesiącu tracisz gratisy związane z doładowaniem, ale środki pozostają ważne cały rok – umówmy się jednak: 19 zł za miesiąc za aż tyle rzeczy to jest bdb cena.

Za 29 zł brak limitów na połączenia, SMSy i 4 GB transferu.

Jest też pakiet za 10 zł, który daje gratisy na 14 dni, ale smsy są płatne po 9 gr.

Szczegóły oferty tutaj:
https://mobilevikings.pl

Co ważne ta taryfa jest bezpieczna jeśli chodzi o transfer danych, tutaj nie ma czegoś takiego w ogóle jak dosłowne płacenie za transfer danych – po przekroczeniu pakietu po prostu wchodzisz na tzw. lejek i masz ograniczoną transmisję do 32 kbps – bez względu na to czy płacisz czy nie. Także nie ma obawy, że nabijesz sobie jakieś pieniądze za transmisję np. przypadkowo.

Dodatkowo Mobile Vikings oferuje roczny program lojalnościowy – za polecenie znajomego (wystarczy, że ta osoba poda twój numer telefony przy rejestracji) otrzymujesz bonusowe doładowania, co z pewnością dodatkowo zwiększa atrakcyjność tej oferty.

Przypadło mi także do gustu to, że Mobile Vikings buduje fajnie i luzacko swoją komunikację marketingową z klientem wokół postaci wikingów. Przykładem niech będzie to frywolne zdjęcie profilowe z fan page’a Mobile Vikings:

Mobile Vikings zdjęcie profilowe

Obsługa Vikings Mobile, nie tak jak Nju, jest bardzo miła, pomocna, szybko odpowiada. Naprawdę jest to zupełnie inny poziom kultury i kontaktu z klientem, o wiele bardziej przyjazny i budujący dobre, pozytywne relacje. Nju interesuje się tylko klientem, żeby go pozyskać, z mojego doświadczenia okazało się, że później ma go „gdzieś” – szczególnie kiedy taki klient „śmie” zgłosić jakąś reklamację. Nie tędy droga…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s