Honor 6 Plus – ocena audio

Honor 6 Plus (PE-TL10), jak można się domyślić, wykorzystuje podzespoły chińskiego producenta, czyli Huawei, a konkretnie kodek audio HI6401 zintegrowany w platformie/SoC HiSilicon Kirin 925. Efekty wykorzystania tego kodeka są tu całkiem zadowalające, choć oczywiście nie są idealne. Smartfon za obecną cenę [stan z sierpnia 2015] ok. 1600 zł oferuje dźwięk nieodbiegający znacznie jakościowo od flagowców, a przy tym posiada on swój bardziej surowy i chłodny styl brzmienia.

Huawei-Honor-6-Plus-Black

Na uwagę zasługuje przede wszystkim przyzwoita szczegółowość, detaliczność dźwięku. Honor 6+ natomiast gorzej wypada w obszarze kreowania sceny dźwiękowej, jej rozmiarów i separacji instrumentów, dwoma słowami: holografii i stereofonii. Są to jakkolwiek w ogóle parametry, których wysokimi notami nie może popisać się większość droższych smartfonów.

W dolnym zakresie pasma dźwięk Honora 6 Plus jest dobrze dociążony (aczkolwiek tekstury i wibracje basów nie są ponadprzeciętne), jednocześnie nie został on wykastrowany z górnych rejestrów, które wybrzmiewają może zbyt surowo i bez większego szlifu, ale naprawdę myślę, że przykładam w tym momencie zbyt wysoką miarę DAPów z niezależnymi wzmacniaczami. Wokale brzmią przyzwoicie naturalnie, z odpowiednią szczegółowością i nie są też wycofane, choć ze względów wskazanych wcześniej brakuje im namacalności, aby wprowadzały w zachwyt. W zależności od oczekiwań jedni odbiorą dźwięk Honora jako mało emocjonalny inni zaś jako poprawnie neutralny.

W kwestii oceny audio Honora 6 Plus niestety spory czarny PR zrobił głośnik. Producent zastosował głośnik ze średniej półki, a do tego umieścił go na spodzie płaskiej obudowy, nie zadowalając w efekcie zarówno graczy, jak i reszty przeciętnych użytkowników, którym byłoby miło gdyby położony na biurku telefon był dobrze słyszalny.

Nie zmienia to faktu, że kodek audio ma przyzwoite parametry i efekty jego zastosowania są na wyjściu słuchawkowym zadowalające, co pokazuje, że ekspansja chińskich producentów jest kompleksowa, zwracają oni już uwagę zarówno na estetykę, wydajność, jak i poziom dźwięku produkowanych smartfonów, które powoli acz konsekwentnie detronizują pozycję rynkową Samsunga i Apple.

Podsumowując, silną stroną audio w Honor 6+ Plus jest szczegółowość, reprodukcja detali. Słabsze elementy to scena i prezentacja dźwięku oraz pewne oznaki surowości i braku głębi. W ostatecznym rozrachunku jest to mimo wszystko dźwięk dobrej jakości, przyjmując za punkt odniesienia obecne osiągi smartfonów z przedziału 1000-2000 zł w zakresie audio. Niemniej jednak do ideału trochę jeszcze brakuje, choć sądzę, że to kwestia najbliższego czasu, kiedy smartfony takich producentów, jak Huawei, Xiaomi czy Meizu, nie będą odstawały od flagowców Samsunga i Apple.

Zainteresowanym zakupem Honora 6+ radziłbym wziąć pod uwagę wybór białej wersji kolorystycznej. Zauważalny efekt palcowania obudowy będzie w niej znacznie mniejszy. Warto zwrócić także uwagę, że jest to smartfon z obsługą dwóch kart sim (Dual Sim), co zwiększa jego atrakcyjność i funkcjonalność.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s