Wrażenia z odsłuchu (1)

Oto jak wypadło porównanie 5 modeli z wyższej półki cenowej.

Sennheiser HD 598 – zrobiły na mnie najlepsze wrażenie, piękna scena i separacja oraz czyste lekko rozjaśnione średnie i wysokie tony, basu z impaktem mogłoby być więcej, zwłaszcza niższego, ale nie jest źle.

Beyerdynamic T 70 – zdecydowanie liniowe i wyrównane granie, mało dynamiczne, aczkolwiek pewnie dla wielu highendowe – jednak zwolenników dynamicznego i barwnego grania raczej rozczarują.

Shure SRH 940 – grają barwnie i detalicznie; choć nie mają takiej sceny jak 598, to pewne rejestry brzmią na nich lepiej, lecz ich przekaz jest nieco bezpośredni, do tego niektórym może przeszkadzać ich ucisk na uszy.

Ultrasone DJ 1 PRO – słuchawki o bardzo dobrym basie, ale w porównaniu do HD 598 wręcz fatalnymi, jakby zbitymi i wycofanymi środkiem i górą pasma, do tego mocno uciskają głowę.

Sennheiser Momentum – z tych wszystkich właściwie na drugim miejscu, grają bardzo funowo, barwnie i są dobrze zbalansowane w całym zakresie, bas ma większy impakt niż w HD 598, ale za to scena i prezentacja gorsze (ciaśniejsza scena z dość bezpośrednią prezentacją); gorzej też z separacją ścieżek, która w 598 jest ponadprzeciętna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s